Ochrona dóbr osobistych Kancelaria Adwokacka Karkosza

Ochrona dóbr osobistych

Warto skorzystać z pomocy adwokata w sytuacji bezprawnego naruszenia dóbr osobistych przez inną osobę, w celu zapewnienia ochrony prawnej swoich słusznych interesów jak również dobrego imienia.

OCHRONA DÓBR OSOBISTYCH

Ochrona prawna dóbr osobistych

Kancelaria z powodzeniem prowadzi spory sądowe o ochronę naruszonych dóbr osobistych w tym dobrego imienia, godności, prywatności, renomy, czci poprzez żądanie zaniechania bezprawnych działań naruszających dobra osobiste oraz żądania naprawienia skutków ich naruszenia. Kancelaria zajmuje się również dochodzeniem odszkodowania i zadośćuczynienia za krzywdę doznaną na skutek naruszenia dóbr osobistych.

W celu ochrony dóbr osobistych Klienta Kancelaria prowadzi zarówno sprawy cywilne jak i karne z tytułu znieważenia lub zniesławienia.

Dobra osobiste – o co chodzi?

Kancelaria Adwokacka Adwokata Ernesta Karkoszy przywiązuje szczególną wagę do dbałości o konkretne i wymierne korzyści Klientów.. W dziedzinie ochrony dóbr osobistych prowadzimy zarówno sprawy cywilne, jak i karne z tytułu zniesławienia albo znieważenia. Zajmujemy się przy tej okazji również dochodzeniem zadośćuczynień i odszkodowań za krzywdy doznane przez naszych Klientów na skutek naruszenia dóbr osobistych, w tym prywatności, dobrego imienia, godności, czci i renomy.

Do najbardziej cenionych przez naszych Klientów działań należą:

 • sporządzanie stosownych pism
 • wskazanie najkorzystniejszych rozwiązań i reprezentacja Klienta przy ich wdrażaniu
 • prawne zabezpieczenie działań i interesów zarówno osób fizycznych jak i podmiotów gospodarczych.
 • Adwokat Szczecin - uczciwa i zaufana relacja z Klientami

  Porad prawnych warto zasięgnąć w wielu przypadkach - niekoniecznie przygotowując się do wstąpienia na drogę sądową, albo przedsięwzięcia określonych działań w jakiejś sprawie. Warto o tym wspomnieć, ponieważ w takim mieście jak Szczecin adwokat często udziela porad na temat przepisów, które powinien znać każdy początkujący przedsiębiorca. Przypadków, w których przedsiębiorcy poprzedzają założenie działalności gospodarczej wizytą u adwokata, jest w stosunku do ogólnej liczby nowych firm niewiele.

  Rozpoczynanie działalności gospodarczej nigdy nie jest proste, ilość przepisów i regulacji może być trudna do ogarnięcia, szczególnie w przypadku konkretnych specjalizacji działalności. Zamiast bazować na poradach znajomych, czy archiwalnych artykułach branżowych o wiele bezpieczniej będzie, zakładając firmę zwrócić się do adwokata i uzyskać odpowiedzi na istotne dla przyszłości swojej firmy pytania, nawet jeśli się nie wie jak mogłyby one brzmieć. Można uniknąć w ten sposób wielu niespodzianek.

 • Kancelaria adwokacka Szczecin - dostępność do świadczonych usług

  Ponieważ w pracy kancelarii adwokackiej w Szczecinie do najważniejszych kwestii należy jej doświadczenie, warto ułatwić sobie start w przedsiębiorczość, umawiając się na spotkanie w sprawie przepisów jakie powinniśmy znać zakładając firmę. Dzięki temu można się dowiedzieć nie tylko czegoś więcej o podstawach prawnych planowanych przedsięwzięć, ale i o sprawach, na które czasem nie zwraca się uwagi. Należą do nich rejestry, w których należy się zapisać, zależnie od formy prowadzonej działalności.

  Inną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę są rodzaje informacji, jakie powinny znaleźć się na stronie internetowej naszego przedsiębiorstwa – zestawy informacji zasadniczo różnią się w zależności od tego, czy działalność prowadzi osoba fizyczna, czy wyższa forma organizacji, np. spółka. Nie bez znaczenia są także warunki prowadzenia newsletterów, odpowiednio zabezpieczające interesy firmy rodzaje zawierania umów, czy okoliczności zakładania konta firmowego, zwolnionego z opłat za przelewy do ZUS.

 • Kancelaria prawna Szczecin - profesjonalna pomoc z zakresu prawa

  Poza wątkiem informacyjnym, który przemawia za kontaktem z prawnikiem, na uwagę zasługuje coś jeszcze. Otóż przygotowujący się do otwarcia działalności gospodarczej Klient ma przy okazji zasięgania porady możliwość obiektywnej oceny rzetelności wybranej kancelarii prawnej. Jeśli informacje okażą się przydatne, wówczas później (gdy przedsiębiorcy przytrafi się konieczność skorzystania z usług dobrej kancelarii), będzie wiedział gdzie spodziewać się szybkiej, solidnej i efektownej obsługi prawnej.

  Pamiętajmy, że przeważająca większość sporów cywilnych zaczyna się od tego, że strony danego zatargu nieodpowiednio zabezpieczyły swoje interesy. Zdarza się tak na przykład regularnie w przypadku zawierania wyłącznie umów ustnych. Dokument który określa prawa i obowiązki stron stanowi źródło informacji bardziej wiarygodne od słowa mówionego. Istnieje też szereg czynności, które po prostu muszą być określone w formie pisemnej, a czasem w jej specyficznej formie, czyli w postaci aktu notarialnego.

 • Czołowy prawnik Szczecin - doradztwo prawne na wysokim poziomie

  Rozpoczynając działalność gospodarczą i poprzedzając ją konsultacją z dobrym prawnikiem nie należy oczywiście zakładać, że każdą umowę przygotowywać będzie nasz prawnik w Szczecinie. Owszem, w przypadku niektórych branżowych operacji tego typu serwis może się okazać konieczny, znacznie częściej jednak korzystamy z wzorów umów. Te zaś mogą wymagać czasem jakiejś modyfikacji, np. ze względu na szczegóły przedsięwzięcia, a nic nie daje w biznesie takiego komfortu jak pewność bezpieczeństwa działań.

  Forma w jakiej przedsiębiorca zawiera umowę zależy od rodzaju prowadzonej przez niego działalności i od rodzaju samej umowy. W przypadku np. taksówkarza trudno byłoby oczekiwać podpisywania umowy z każdym przewożonym pasażerem, ale już w przypadku prowadzenia firmy zajmującej się przeprowadzkami, przy zleceniu transportu mebli i wyposażenia mieszkania z Gryfina do Szczecina lepiej będzie zadbać o bezpieczeństwo interesów i podpisać krótką umowę, wszak nigdy nie wiemy, co może się nam przytrafić.

 • Kredyty we frankach - warto zawalczyć o swoje prawa!

  Dobry prawnik każdą sprawę rozpatruje osobno, dotyczy to również analizy umów, połączonej z rozpoznaniem towarzyszących umowom sytuacji. Szczególne znaczenie ma to w przypadku tych zawieranych na okoliczność kredytów, w tym kredytów we frankach. Gdyby specjaliści zajmujący się walką o „frankowiczów” nie zajmowali się ich sprawami w sposób indywidualny, banki przyjęłyby jedną, wspólną linię obrony i żadna sprawa związana z kredytem frankowym nie miałaby szans rozwiązania na korzyść kredytobiorcy.

  Problem kredytów we frankach ma to do siebie, że wiele umów zawierano w oparciu o różne przesłanki związane z sytuacją kredytobiorców. Wiedza o tych sytuacjach, pozwala dobremu prawnikowi ocenić stopień adekwatności samej umowy do warunków, a przy odpowiedniej interpretacji przepisów pomyślnie dla kredytobiorcy zakończyć sprawę roszczeń związanych z pożyczką. Ponieważ problem kredytów frankowych ma ogromną skalę, wraz z kolejnymi orzeczeniami sądów pojawiają się nowe interpretacje i rozwiązania.

Usługi prawne:

Klienci indywidualni
Klienci indywidualni

Kancelaria udziela pomocy prawnej na rzecz klientów indywidualnych z zakresu prawa karnego, cywilnego i innych dziedzin prawa.

Klienci biznesowi Kancelaria Adwokacka w Szczecinie
Klienci biznesowi

Kancelaria służy fachową pomocą prawną na rzecz przedsiębiorców, zarówno doraźną jak i w formie stałej współpracy.

Porady prawne Adwokat Ernest Karkosza
Porady prawne

Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Szczecinie oferuje porady prawne udzielane przez adwokata zarówno w biurze jak również online.

Copyright © 2018   www.adwokat-karkosza.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.