Prawo spadkowe Kancelaria Adwokacka Karkosza

Prawo spadkowe

Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Szczecinie świadczy pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego.

PRAWO SPADKOWE

Usługi z zakresu prawa spadkowego

Śmierć członka rodziny jest przede wszystkim źródłem wielu cierpień związanych z koniecznością pogodzenia się z utratą na zawsze kontaktu z bliską osobą. Poza cierpieniem śmierć członka rodziny niekiedy jest źródłem wielu skomplikowanych problemów prawnych, z którymi ciężej jest sobie poradzić w trudnym okresie następującym po jego śmierci.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów i konieczności skorzystania z pomocy prawnika, Kancelaria Adwokacka w Szczecinie świadczy usługi z zakresu prawa spadkowego w szczególności poprzez:

 • Pomoc prawną w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku
 • Pomoc prawną w sprawach o dział spadku
 • Pomoc prawną w sprawach o ustalenie nieważności testamentu
 • Dochodzenie roszczeń o zachowek
 • Konsultacje i opiniowanie sytuacji prawnej spadkobiercy
 • Konsultacje i opiniowane sytuacji prawnej rodziny przy planowaniu spisania testamentu.

Na ogół nie myśli się o sprawach spadkowych, dopóki się nie przydarzą. Tymczasem śmierć bliskiej osoby miewa bardzo duży wpływ na naszą sferę prywatną, na przykład w chwili gdy po latach zaniedbań ktoś chce sprzedać dom po spadkodawcy i jest zmuszony do odszukania innych spadkobierców oraz wszczęcia dodatkowych postępowań spadkowych. Pojawiają się wówczas pytania jak przebiegają takie sprawy, jakie przepisy je regulują i ile to wszystko kosztuje. Niejednokrotnie zachodzi także możliwość wystąpienia z roszczeniem o zachowek w sytuacji, w której potencjalny spadkobierca ustawowy został wyłączony od dziedziczenia na skutek sporządzenia testamentu przez spadkodawcę.

Dlaczego prawnik?

Do niedawna najczęstszym problemem spadkobierców była odpowiedzialność za długi zmarłego. Chociaż w chwili obecnej prawo skuteczniej przed nią chroni, wiele osób o tym nie wie – zainteresowanie ewolucją przepisów nie jest zjawiskiem powszechnym, na szczęście także w tej materii można liczyć na pomoc profesjonalistów.
Jeszcze niedawno spadkobiercy przyjmowali spadek wprost – o ile nie złożyli innego oświadczenia – co oznaczało nieograniczoną odpowiedzialność za długi spadkodawcy, w tym i własnym majątkiem. Był to oczywiście problem dla krewnych, którzy bardzo często mieli trudności z ustaleniem, czy zmarła osoba miała jakieś długi. Obecnie za długi spadkowe odpowiada się jedynie do wartości otrzymanego spadku, nie znaczy to jednak że sprawami spadkowymi nie należy się zupełnie przejmować, dlatego Kancelaria Ernesta Karkoszy świadczy usługi również i w tej dziedzinie.

Co warto wziąć po uwagę

Możliwość skorzystania z ograniczenia odpowiedzialności pojawia się w przypadku sporządzenia tzw. wykazu inwentarza. Informacja o regułach jakich należy przy tym przestrzegać leży w gestii prawnika, z którym podejmiecie Państwo współpracę. Z uwagi na powyższe najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy Kancelarii Adwokackiej Adwokata Ernesta Karkoszy w Szczecinie.

 • Adwokat Szczecin - bogate doświadczenie w sprawach rodzinnych i karnych

  Dlaczego warto skorzystać z porady adwokata? To prawda, że internet zawiera mnóstwo artykułów o tematyce prawnej, ale należy zawsze mieć świadomość, iż nie ma praktycznie żadnej gwarancji na to, że są one aktualne, dokładne, lub odpowiednie dla konkretnego przypadku. Nie ma nawet pewności, że tekst przywołujący jakieś zagadnienia jest w ogóle prawdziwy. Mało tego, znalezione w sieci informacje mogą być już nieaktualne a odpowiadające im przepisy nawet kilka razy zmienione, czy zastąpione innymi.

  Żadna z treści witryny www, czy jakiegokolwiek serwisu internetowego nie może zostać uznana za formę porady prawnej, nie należy więc w poszukiwaniu pomocy czy choćby wyjaśnienia wątpliwości poprzestawać na treściach znalezionych w sieci. Znacznie bezpieczniej dla powodzenia swojej sprawy, bądź spraw rozejrzeć się za kimś kompetentnym i wartym zaufania, na przykład – w przypadku zamieszkania w Szczecinie, lub jego okolicach – za adwokatem w Szczecinie wpisanym na listę Okręgowej Rady Adwokackiej.

 • Kancelaria adwokacka Szczecin - godna reprezentacja Klientów

  Określenie firmy mianem „kancelarii adwokackiej” jest przede wszystkim sugestią kompleksowej obsługi spraw oraz ciągłych starań, by w branży prawniczej pozostawać synonimem profesjonalizmu w zakresie usług prawnych. W związku z tym kancelaria Karkosza oferuje fachowe doradztwo, skrupulatność i zaangażowanie w prowadzone sprawy oraz wysoki poziom merytoryczny. Natomiast Klienci biznesowi mogą wybrać stałą obsługę prawną czyli coś co w ofercie innych firm prawniczych często zupełnie nie występuje.

  Kompleksowość świadczonych usług prawnych to nie tylko porady prawne i konsultacje, czy sporządzanie opinii prawnych. Temat nie kończy się również na opracowaniu i weryfikacji regulaminów, lub pism i umów, czy reprezentacji klientów przed wszystkimi urzędami i sądami. Oznacza także współpracę z rzeczoznawcami majątkowymi, komornikami, notariuszami i geodetami oraz indywidualny dobór zakresu pomocy i nakierowanie usług na dobro Klientów czyli spełnienie ich potrzeb i zabezpieczenie ich interesów.

 • Słynąca z zaangażowania w każda sprawę - Kancelaria prawna Szczecin

  Bazująca na wieloletnim doświadczeniu porada prawna w rozsądnej cenie, z formą rozliczenia dopasowaną do wymagań Klienta, stanowi rynkową odpowiedź na powszechne w polskim społeczeństwie przekonanie, wedle którego w dzisiejszych czasach trudno znaleźć dobrego adwokata za odpowiednie pieniądze. Dzięki temu kancelaria Karkosza może się pochwalić wieloma zadowolonymi Klientami. Wielu z nich powraca z kolejnymi sprawami co potwierdza kompleksowość oferty i profesjonalizm świadczonych usług prawnych.

  Na hasło dobra kancelaria prawna Szczecin oczekuje się wielowymiarowej oferty skierowanej zarówno do osób fizycznych jak i przedsiębiorstw. Kancelaria Karkosza spełnia te wymagania, a powracający Klienci potwierdzają jej profesjonalizm. Dziedziny w których się specjalizuje znajdziecie Państwo na poszczególnych stronach niniejszej witryny www, podobnie jak szczegółowe informacje kontaktowe, zgodnie z którymi można oczekiwać wstępnej konsultacji i zaproszenia do spotkania dla omówienia szczegółów.

 • Prawnik Szczecin - rzetelne porady i konsultacje prawne

  Adwokat Szczecin jest typem prawnika zobowiązanym do przestrzegania bardzo restrykcyjnych Kodeksów Etyki zawodowej, z tych zaś wynikają konkretne obowiązki wobec Klienta. Jako najważniejszy z nich należy wspomnieć obowiązek ścisłego przestrzegania tajemnicy zawodowej - nieograniczony w czasie. Wynikają z niego określone obowiązki i uprawnienia. Adwokat musi między innymi zapewnić swojej kancelarii środki, które będą chronić przed wyciekiem informacji. Należą do nich zabezpieczenia komputerów i telefonów.

  Dalszą konsekwencją Kodeksów Etyki zawodowej jest zobowiązanie personelu kancelarii do poufności oraz odpowiednie przechowywanie dokumentów. Tajemnicę zawodową traktuje się na tyle poważnie, że adwokat ma obowiązek odmowy udostępniania informacji o Kliencie nawet organom państwa. W ten sposób Klient nie tylko otrzymuje pomoc prawną od osoby z gruntownym przygotowaniem zawodowym i konkretnymi uprawnieniami, jest też zabezpieczony rozwiązaniami ustawowymi, których inne „kancelarie” nie zapewniają.

 • Kredyty we frankach - nieoceniona pomoc i współpraca na najwyższym poziomie

  Opisane powyżej usługi prawne znajdują zastosowanie w różnych odmianach podczas prowadzenia spraw z kredytami we frankach. Można tu zauważyć, że reprezentację w sporze z bankiem lepiej powierzyć prawnikowi doświadczonemu w obsłudze prawnej firm, bowiem takiemu specjaliście łatwiej będzie spojrzeć na sytuację z perspektywy banku, czyli jednostki będącej w świetle prawa takim samym podmiotem, jak inne przedsiębiorstwa. To zaś oznacza, że czasem może zaistnieć możliwość przedawnienia jego roszczeń.

  Uzyskanie takiego wyniku w sprawie związanej z kredytem we frankach nie jest na ogół celem postępowania, ale zabiegi prawników w całej Polsce w ostatnich miesiącach wskazują, że jest to możliwość, którą warto brać pod uwagę, rozpoczynając walkę o poprawę sytuacji i odzyskanie swobody ruchów. Warto dodać, że jest kilka spraw, gdzie bez rozstrzygnięcia kwestii przedawnienia roszczeń nie da się wydać wyroku. To konkretna nadzieja dla ludzi, którzy z powodu tego kredytu, stracili dosłownie wszystko.

Usługi prawne:

Klienci indywidualni
Klienci indywidualni

Kancelaria udziela pomocy prawnej na rzecz klientów indywidualnych z zakresu prawa karnego, cywilnego i innych dziedzin prawa.

Klienci biznesowi Kancelaria Adwokacka w Szczecinie
Klienci biznesowi

Kancelaria służy fachową pomocą prawną na rzecz przedsiębiorców, zarówno doraźną jak i w formie stałej współpracy.

Porady prawne Adwokat Ernest Karkosza
Porady prawne

Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Szczecinie oferuje porady prawne udzielane przez adwokata zarówno w biurze jak również online.

Copyright © 2018   www.adwokat-karkosza.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.