Prawo rodzinne i rozwody Kancelaria Adwokacka Karkosza

Prawo rodzinne
i rozwody

Pomoc prawna adwokata w sprawach o rozwód i innych sprawach rodzinnych.

PRAWO RODZINNE I ROZWODY

Kompleksowe usługi z dziedziny prawa rodzinnego

Jednym z głównych założeń prawa rodzinnego jest prawna ochrona dobra dziecka. Zatem wszelkie sprawy z zakresu prawa rodzinnego powinny być rozpatrywane z uwzględnieniem dobra dziecka i jego bezpieczeństwa.

Kancelaria Adwokacka Szczecin świadczy usługi z zakresu prawa rodzinnego przede wszystkim w następującym zakresie:

 • Prowadzenie spraw rozwodowych
 • Dochodzenie alimentów
 • Prowadzenie spraw o ustalenie kontaktów
 • Prowadzenie spraw związanych z ustaleniem ojcostwa
 • Prowadzenie spraw o ograniczenie władzy rodzicielskiej
 • Prowadzenie spraw o podział majątku wspólnego małżonków
 • Prowadzenie spraw o ustanowienie rozdzielności majątkowej

Potoczne rozumienie rozwodu ogranicza się do perspektywy rozstania, opieki nad dziećmi, alimentów i określenia sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej. W rzeczywistości zakres problemów jakie napotykamy w takich sytuacjach jest o wiele większy. Przede wszystkim prawnik reprezentujący dowolną ze stron uczestniczących w sprawie musi zadbać o swoistą równowagę sytuacji i starać się nie dopuścić, by dziedziny w których małżonkowie dogadywali się na początku rozmów stały się elementem przetargowym, gdy rozmowy zaczynają dotyczyć a mianowicie dzieci. Sama teoria i znajomość przepisów nie dadzą w podobnych sprawach takich możliwości jak doświadczenie prawnika.

Rozwód Szczecin

Prawo rodzinne i opiekuńcze stanowią wyjątkowe działy prawa cywilnego. Są zbiorami prawnych reguł, które regulują relacje między krewnymi i małżonkami, a także niuanse związane z dziedzinami opieki, kurateli i przysposobienia. Najważniejszym źródłem prawa rodzinnego i opiekuńczego jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy wielokrotnie nowelizowany od chwili uchwalenia. Dodatkowo, kwestie związane z prawem rodzinnym są regulowane przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej i wielu aktach ustawowych oraz przepisach prawa międzynarodowego.

 • Adwokat Szczecin - właściwa obrona Klientów w sprawach karnych

  Świadomość prawna w polskim społeczeństwie sukcesywnie rośnie, w związku z tym coraz więcej osób stara się korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Porady prawnej zasięga się nie tylko w momencie wystąpienia jakichś problemów ale także czysto informacyjnie, można powiedzieć „profilaktycznie”. Decydując się na skorzystanie z usług adwokata można po prostu wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „adwokat szczecin” a potem napisać albo zadzwonić do wybranej kancelarii, by umówić się na spotkanie.

  Należy pamiętać, by wybierać takiego prawnika, który się specjalizuje w dziedzinie prawa, której dotyczą pytania, albo zaistniały problem, żaden inny nie powinien się nią zajmować. Podczas pierwszego kontaktu z kancelarią czy to za pośrednictwem maila, czy podczas rozmowy telefonicznej zawsze uzyskuje się informację czy wskazany adwokat będzie w stanie udzielić profesjonalnej porady i jak wygląda sprawa kosztów takiej usługi. Dobry adwokat umożliwia uporanie się z większością problemów prawnych.

 • Kancelaria adwokacka Szczecin - godny partner w zakresie powierzonych spraw

  Jeśli zdajemy sobie sprawę, ze mamy do czynienia ze sprawą, którą może rozwiązać wyłącznie kancelaria adwokacka, nie należy zwlekać. Każdy problem prawny trzeba rozwiązywać gdy tylko wystąpi. W wielu sprawach pomyślne rozwiązanie jest utrudnione właśnie z powodu zwłoki. Osoby nie znające przepisów najczęściej nie wiedzą jak istotny jest czas przedawnienia, albo co to znaczy „czas wyznaczony do dokonania czynności prawnej”. Ma to znaczenie gdy sporządzenie jakiegoś pisma okazuje się czasochłonne.

  Poza szybkością reakcji na problem liczy się też zgromadzenie wszelkich posiadanych w danej sprawie dokumentów. Ocenianie które z nich są ważne lepiej pozostawić profesjonaliście, który będzie potrafił zinterpretować ich treść w perspektywie zgłoszonej sprawy. Często zapisy nieistotne dla osób nie znających prawa, mogą się okazać ważne przy rozwiązaniu sprawy. Zdarza się też że kancelaria adwokacka poprosi o przesłanie dokumentacji zanim dojdzie do spotkania tak, by móc się do niego przygotować.

 • Kancelaria prawna Szczecin - doświadczenie i kompleksowa obsługa prawna

  Częścią przygotowania do umówionej wizyty w kancelarii prawnej jest chronologiczne uporządkowanie faktów. Ponieważ osoby przychodzące na spotkanie z prawnikiem są bardzo często pod wpływem stresu, warto sobie zapisać chronologiczny przebieg zdarzeń, które doprowadziły do zaistnienia problemu prawnego. Wielu Klientów obawia się wizyty w kancelarii i ujawniania tych szczegółów sprawy, które są dla nich trudne. Na spotkaniu może być im ciężko przypomnieć sobie o niektórych - lepiej je więc zapisać.

  Podczas spotkania nie należy obawiać się zadawać nasuwające się aktualnie pytania, w końcu porada prawna to nie to samo co prawniczy monolog, a udając się do kancelarii umawiamy się na rozmowę, a nie na kazanie. Lepiej więc rozwiewać wszystkie wątpliwości od razu gdy się pojawią zamiast zamartwiać się nimi w samotności po powrocie z kancelarii do domu. Ponieważ profesjonalna porada prawna jest usługą opartą na współpracy i zaufaniu adwokat powinien odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące sprawy.

 • Prawnik Szczecin - dążenie do sukcesu w każdej prowadzonej sprawie

  Nie należy się bać korzystać z usług adwokata, ponieważ niesienie pomocy jest jego misją. Problemy prawne mają różną naturę, ale dobry prawnik zawsze dołoży wszelkich starań by je rozwiązać, działając zawsze na korzyść swojego Klienta, traktując każdą indywidualnie i z zabezpieczoną przepisami dyskrecją. Często zwracają na to uwagę mieszkańcy mniejszych miejscowości, gdzie wszyscy się znają, dlatego wybierają prawników z dużych miast, takich jak Szczecin, ale na ogół ich obawy są nieuzasadnione.

  Dyskrecja i poszanowanie tajemnicy Klienta obowiązują każdego prawnika, bez względu na wielkość skupiska, które zamieszkuje. Oczywiście może się zdarzyć, że wybór kancelarii adwokackiej ze Szczecina przez mieszkańców małej miejscowości, może z racji doświadczenia szczecińskiego adwokata pomóc w pomyślnym rozwiązaniu danej sprawy, o ile oczywiście należy ona do dziedziny, w której się specjalizuje - tego jednak można dowiedzieć się podczas pierwszej rozmowy z kancelarią, nakreślając swój problem.

 • Kredyty we frankach - oferta realnej pomocy frankowiczom

  Nakreślone w powyższych akapitach ogólne zasady postępowania w przypadku potrzeby zasięgnięcia porady prawnej dotyczą również spraw kredytów we frankach. Nie warto się wahać ze zwróceniem po pomoc do doświadczonego profesjonalisty. Im szybciej Klient nawiąże kontakt z dobrą kancelarią tym lepiej dla całej sprawy. Czasem już podczas pierwszej rozmowy można usłyszeć, że sprawę można rozwiązać pomyślnie, a analiza dostarczonych dokumentów tylko potwierdzi, że kancelaria poradzi sobie z roszczeniem.

  Walka o kredyty we frankach toczy się nie tylko w sądach. Z powodu skali zjawiska dziesiątki ekspertów prawa bankowego i prawników pracują nad regulacjami przepisów, chroniących kredytobiorców. Każda kolejna sprawa rozstrzygnięta na korzyść „frankowiczów”, poprawia sytuację rynku produktów finansowych w Polsce, a tak naprawdę zabezpiecza nas wszystkich przed powtórzeniem podobnej sytuacji przy okazji skorzystania z następnego korzystnego i opłacalnego produktu finansowego oferowanego przez bank.

Usługi prawne:

Klienci indywidualni
Klienci indywidualni

Kancelaria udziela pomocy prawnej na rzecz klientów indywidualnych z zakresu prawa karnego, cywilnego i innych dziedzin prawa.

Klienci biznesowi Kancelaria Adwokacka w Szczecinie
Klienci biznesowi

Kancelaria służy fachową pomocą prawną na rzecz przedsiębiorców, zarówno doraźną jak i w formie stałej współpracy.

Porady prawne Adwokat Ernest Karkosza
Porady prawne

Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Szczecinie oferuje porady prawne udzielane przez adwokata zarówno w biurze jak również online.

Copyright © 2018   www.adwokat-karkosza.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.