Prawo cywilne Kancelaria Adwokacka Karkosza

Prawo cywilne

Pomoc prawna adwokata w sprawach cywilnych gwarantuje należytą ochronę uprawnień Klienta w sformalizowanym i skomplikowanym procesie cywilnym.

PRAWO CYWILNE SZCZECIN

Czym się zajmuje adwokat od spraw cywilnych?

Kancelaria adwokata Ernesta Karkoszy z siedzibą w Szczecinie świadczy pomoc prawną z dziedziny prawa cywilnego, przede wszystkim w następującym zakresie:

 • Dochodzenie nieuregulowanego zadłużenia;
 • Roszczenia wynikające ze wszelkich umów cywilnoprawnych
 • Ochrona przed ucieczką dłużnika z majątkiem
 • Sprawy związane z naruszeniem posiadania
 • Sprawy dotyczące bezpodstawnego wzbogacenia
 • Ochrona przed nieuzasadnionymi roszczeniami przedsiębiorstw windykacyjnych
 • Roszczenia dotyczące zasiedzenia
 • Sprawy o zniesienie współwłasności
 • Sprawy o zwrot nakładów
 • Sprawy o ustalenie nieważności umowy
 • Zniesienie współwłasności
 • Wpisy do ksiąg wieczystych
 • Sprawy o eksmisję
 • Inne sprawy z zakresu prawa cywilnego
 • Analiza prawna dokumentów
 • Opiniowanie sytuacji prawnej klienta na podstawie przedłożonych dokumentów lub akt sprawy
 • Reprezentacja w postępowaniu sądowym jak również egzekucyjnym

Prawo cywilne Szczecin

Podstawowym źródłem prawa cywilnego jest Kodeks cywilny. Przyjmuje się, że według polskiego prawa, przepisy cywilne regulują stosunki między osobami prawnymi, osobami fizycznymi i jednostkami organizacyjnymi, które nie są osobami prawnymi, a którym ustawy przyznają zdolność prawną. Prawo cywilne odpowiada również za sytuację prawną osób i rzeczy jako podmiotów i przedmiotów relacji cywilnoprawnych. Opisywana tu dziedzina prawa reguluje też treść relacji prawnych, na którą składają się obowiązki i uprawnienia podmiotów tych relacji. Przekładając powyższe na przykłady prawo cywilne reguluje chociażby takie sytuacje jak najem mieszkania, dzierżawę nieruchomości rolnej, zawarcie umowy zlecenia, umowę o dzieło z fotografem na wykonanie sesji rodzinnej, usługi fryzjerskie i wiele innych typowych codziennych relacji między ludźmi.

Adwokat Szczecin sprawy cywilne

Kancelaria Adwokacka prowadzi sprawy cywilne i jest to jej typowy zakes działania. Streszczając ofertę związaną z prawem cywilnym, to w zależności od sytuacji i tego, czego oczekują Klienci, Kancelaria Ernesta Karkoszy przede wszystkim udziela porad prawnych w sprawach interpretacji obowiązujących przepisów, tak by móc rozwiać wszystkie wątpliwości Klienta. Adwokat służy wsparciem w formułowaniu pozwów i wniosków do sądu, jak również sporządzeniu zażaleń, apelacji, sprzeciwu od nakazu zapłaty, zarzutów od nakazu zapłaty i innych pism procesowych. Prawnik występuje również w imieniu klienta z przedsądowymi wezwaniami do zapłaty kierowanymi do potencjalnego przeciwnika procesowego uchylającego się od płatności swojego zadłużenia. Klienci otrzymają również pomoc prawnika w sformułowaniu odpowiedzi na bezzasadne wezwania do zapłaty od innych podmiotów lub też mogą uzyskać pomoc w doprowadzeniu do korzystnej ugody, zdarza się, że jest to najlepszy sposób wyjścia z trudnej sytuacji procesowej. Dobry adwokat potrafi doradzić najbezpieczniejsze rozwiązanie tak, aby doprowadzić do korzystnego zakończenia sprawy. Sprawy cywilne przed sądem może prowadzić zarówno adwokat jak i radca prawny, zatem nie należy się dziwić, iż w sądzie prawnicy po przeciwnych stronach Sali sądowej mogą mieć odmienne kolory żabotów przy todze. Kancelaria cywilna zapewni zatem właściwą reprezentację i dopilnuje wyegzekwowania słusznych interesów klienta.

 • Zaufany adwokat Szczecin - Ernest Karkosza

  Potoczne rozumienie profesji adwokata Szczecin nie uwzględnia jednego ważnego faktu. Otóż na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej może być wpisana wyłącznie osoba spełniająca określone warunki, a mianowicie będąca nieskazitelnego charakteru i dająca dotychczasowym zachowaniem rękojmię prawidłowego wykonywania zawodu, korzystająca w pełni z praw publicznych i mająca pełną zdolność do czynności prawnych, i która ukończyła wyższe studia prawnicze w Rzeczypospolitej Polskiej, i uzyskała tytuł magistra.

  Pod uwagę brane są również zagraniczne studia prawnicze, uznane w Rzeczypospolitej Polskiej, ale kolejnym warunkiem koniecznym do wpisania kogoś na listę Okręgowej Rady Adwokackiej, jest zaliczenie aplikacji adwokackiej w Rzeczypospolitej Polskiej oraz złożenie egzaminu adwokackiego. Jest tak, ponieważ systemy prawne w różnych rejonach świata różnią się od siebie, a do tego w miarę upływu czasu ewoluują. To oczywiście tylko niektóre wymogi uznania kogoś za pełnoprawnego adwokata-profesjonalistę.

 • Najlepsza kancelaria adwokacka Szczecin

  Dzięki starannemu (i co ważniejsze, zawsze możliwemu do sprawdzenia) doborowi osób uprawnionych do wykonywania zawodu adwokata, kancelaria adwokacka może zapewnić wysoką jakość świadczonych usług prawnych. Ponieważ liczy się indywidualne podejście do każdego Klienta i każdej sprawy, konieczna w wykonywaniu zawodu jest nieszablonowość działania i kreatywność niezbędna w sprawach sądowych, i trudnych sytuacjach prawnych. Tylko w ten sposób podejmowane działania będą dostosowane do wymagań Klienta.

  Jak widać, dobra kancelaria adwokacka w Szczecinie nie jest trudna do znalezienia, o ile się rozumie jak należy szukać. Warto też pamiętać, że jeśli zależy nam na profesjonalnym prowadzeniu sprawy, nie należy kierować się wyłącznie ceną usługi. Poświęcenie sprawie czasu oraz doświadczenie prawnika zawsze kosztują, jednak wysokie ceny za pomoc adwokata należą do typowych miejskich legend. Na rynku jest sporo kancelarii co oznacza konkurencję warto jednak wystrzegać się podejrzanie niskich stawek.

 • Kancelaria prawna Szczecin - gwarancja skuteczności i profesjonalizmu

  Bazująca na wieloletnim doświadczeniu porada prawna w rozsądnej cenie, z formą rozliczenia dopasowaną do wymagań Klienta, stanowi rynkową odpowiedź na powszechne w polskim społeczeństwie przekonanie, wedle którego w dzisiejszych czasach trudno znaleźć dobrego adwokata za odpowiednie pieniądze. Dzięki temu kancelaria Karkosza może się pochwalić wieloma zadowolonymi Klientami. Wielu z nich powraca z kolejnymi sprawami co potwierdza kompleksowość oferty i profesjonalizm świadczonych usług prawnych.

  Na hasło dobra kancelaria prawna Szczecin oczekuje się wielowymiarowej oferty skierowanej zarówno do osób fizycznych jak i przedsiębiorstw. Kancelaria Karkosza spełnia te wymagania, a powracający Klienci potwierdzają jej profesjonalizm. Dziedziny w których się specjalizuje znajdziecie Państwo na poszczególnych stronach niniejszej witryny www, podobnie jak szczegółowe informacje kontaktowe, zgodnie z którymi można oczekiwać wstępnej konsultacji i zaproszenia do spotkania dla omówienia szczegółów.

 • Biegły prawnik Szczecin

  Wybór odpowiedniego prawnika zmienia bieg sprawy. Warto przy tym pamiętać, że każda sprawa jest inna, praktycznie niepowtarzalna. Poszczególne sprawy różnią się między sobą miedzy innymi stopniem skomplikowania, czasem trwania, okolicznościami. Czasem nie wystarczy jedno spotkanie aby rozwiązać problem, z którym zgłasza się Klient. Dla rozpoznania szczegółów sytuacji mogą być konieczne czasochłonne analizy i inne czynności, których efekty trzeba będzie przedstawić reprezentując interesy Klienta.

  Ponieważ wszyscy idziemy z duchem czasu, również Kancelaria Karkosza ma w swojej ofercie porady prawne online. Nie wszyscy Klienci znajdują nas na drodze rekomendacji, część wpisuje po prostu w wyszukiwarkę internetową frazę „dobry prawnik Szczecin”. Nie wszyscy jednak mają możliwość po zapoznaniu się z ofertą skontaktować się z kancelarią bezpośrednio, toteż specjalnie dla takich osób przygotowano stosowną procedurę, którą znajdziecie Państwo w stosownej zakładce niniejszej strony internetowej.

 • Kredyty we frankach - skuteczna pomoc frankowiczom

  Wspomniana powyżej możliwość skorzystania z porady online dotyczy również spraw kredytów we frankach. Odpowiadając na jedne z najczęstszych pytań należy powiedzieć, iż z obserwacji orzecznictwa sądowego w całej Polsce w tego typu sprawach, znaczą przewagę mają orzeczenia dotyczące odwalutowania tego produktu finansowego. Jeśli chodzi o unieważnienie umowy kredytu, w chwili obecnej sądy zachowują pewną powściągliwość. Nie znaczy to jednak, że uzyskanie takiego orzeczenia jest zupełnie niemożliwe.

  Istotnym elementem postępowania sprawie kredytu we frankach będzie wstępna weryfikacja i analiza umowy kredytowej. Kolejny krok to pozyskanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji, potrzebnej do realizacji dalszych możliwych procedur. Podobnie jak w odnotowanych już przypadkach, podczas analiz może się okazać, że kredyt we frankach był skonstruowany w taki sposób, że w teorii mógł być w ogóle niespłacalny. W połączeniu z wystawieniem na nieograniczone ryzyko kursowe, przemawia to na korzyść Klienta.

Usługi prawne:

Klienci indywidualni
Klienci indywidualni

Kancelaria udziela pomocy prawnej na rzecz klientów indywidualnych z zakresu prawa karnego, cywilnego i innych dziedzin prawa.

Klienci biznesowi Kancelaria Adwokacka w Szczecinie
Klienci biznesowi

Kancelaria służy fachową pomocą prawną na rzecz przedsiębiorców, zarówno doraźną jak i w formie stałej współpracy.

Porady prawne Adwokat Ernest Karkosza
Porady prawne

Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Szczecinie oferuje porady prawne udzielane przez adwokata zarówno w biurze jak również online.

Copyright © 2018   www.adwokat-karkosza.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.