Pomoc frankowiczom Kancelaria Adwokacka Karkosza

Pomoc frankowiczom

Kancelaria udziela wsparcia prawnego kredytobiorcom posiadającym kredyt we frankach szwajcarskich w sporach sądowych z bankami.

POMOC FRANKOWICZOM

Analiza umowy kredytowej - pomoc prawna

Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu roszczeń związanych z tzw. „kredytami frankowymi”. W tym zakresie dochodzone są roszczenia o ustalenie nieważności umowy, zwrot nadpłat z tytułu stosowania przez banki klauzul niedozwolonych, doprowadzenie do przewalutowania kredytów.

Pomimo, że siedziba Kancelarii znajduje się w Szczecinie, pomoc prawna w zakresie ochrony interesów kredytobiorców udzielana jest Klientom z całej Polski.

Reprezentacja sądowa odbywa się również w innych miastach za pośrednictwem osób współpracujących z Kancelarią.

Ustalenie nieważności kredytu we frankach szwajcarskich

Skala narażenia na skutki podpisania umowy o kredyt we frankach dowodzi, że duże instytucje finansowe wykorzystują swoją przewagę kontraktową nie licząc się w ogóle z koniecznością chociażby minimalnego zabezpieczenia w treści umowy interesów zwykłego człowieka, który to częstokroć podejmuje decyzję o zaciągnięciu kredytu w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb mieszkaniowych rodziny. Niewiele osób zasięga porady prawnej przed podpisaniem jakiegokolwiek zobowiązania, podczas gdy skorzystanie z pomocy prawnej prawnika takiego jak adwokat lub radca prawny to najlepszy wybór, a nawet konieczność tak jak skorzystanie z wizyty lekarskiej podczas choroby. Współczesny system prawny jest bardzo rozbudowany, a wzajemne relacje przepisów skomplikowane, niemniej jednak prawo zostało stworzone by nas chronić, a nie szkodzić. Od chwili rozpoczęcia w całej Polsce walki prowadzącej do złagodzenia lub unicestwienia negatywnych skutków zawarcia umówi kredytu (CHF) indeksowanego lub denominowanego do franka szwajcarskiego (CHF) coraz więcej osób przekonuje się, że możliwe jest przywrócenie równowagi strony i doprowadzenie do ustalenia nieważności takiej umowy lub dochodzenie roszczeń od banku tytułem nadpłaty wynikającej z nieważności umowy kredytu. 

Kredyt we frankach w kilku krokach

Wystarczy napisać do kancelarii, albo zatelefonować. Po pierwszym spotkaniu i konsultacji przychodzi czas na wstępną analizę umowy kredytowej, na którą należy poczekać około trzech dni. Zlecenie sporządzenia opinii prawnej naturalnie wymaga dłuższego czasu. Po upływie tego czasu będzie już wiadomo jakie są metody wyjścia z sytuacji, a dzięki stale napływającym nowym informacjom na temat orzecznictwa w sprawach „frankowiczów” można określić szanse w sporze sądowym bankiem. Uświadomienie klienta o skutkach i szansach wynikających z dla niego z dochodzenia roszczeń to już na ogół połowa sukcesu. W celu zorientowania się w swojej sytuacji prawnej, kredytobiorca może udać się do siedziby Kancelarii w Szczecinie, w celu omówienia swojej sytuacji.

 • Profesjonalny adwokat Szczecin - skuteczność i sprawdzone opinie

  W ostatnich latach regulacje prawne dotyczące zawodów adwokata i radcy prawnego mocno się zmieniały. Z powodu kolejnych modyfikacji upodabniały się do siebie, przez co różnice miedzy nimi są już mniejsze. Do niedawna radcowie prawni nie mieli wszystkich uprawnień przysługujących adwokatom. Do najbardziej istotnych z punktu widzenia Klienta należał zakaz występowania radcy prawnego w charakterze obrońcy w postępowaniu karnym oraz prowadzenia spraw rodzinnych. Rozróżnienie to jest już nieaktualne.

  Przy okazji warto wiedzieć że każdego radcę prawnego i każdego adwokata można znaleźć w internecie pod adresami www.rejestrradcow.pl i www.rejestradwokatow.pl. Jeśli osoba informująca Klienta, że jest prawnikiem nie będzie figurować w żadnym z podanych spisów, może to świadczyć, iż jest na przykład tylko absolwentem wydziału prawa i może używać tytułu „doradca prawny”, ale nie ukończyła aplikacji specjalistycznej ani nie zaliczyła egzaminu zawodowego, nie może więc nikogo reprezentować w sądzie.

 • Kancelaria adwokacka Szczecin - rzetelne świadczenie usług prawniczych

  Każdemu kto poszukuje kancelarii adwokackiej w Szczecinie zależy usługach doświadczonego profesjonalisty, szanowanego w środowisku prawniczym i znanego jako wybitny specjalista w swojej dziedzinie. Przeglądając niniejszą stronę internetową można wyrobić sobie pewną opinię na temat poziomu świadczonych usług i umiejętności dostosowania do indywidualnych spraw Klientów ale nie należy na tym poprzestawać. Bez względu na przedmiot sprawy i trapiące wątpliwości warto skorzystać z możliwości kontaktu.

  Kancelaria Karkosza to synonim ogromnych możliwości, które można wykorzystać w sposób umiejętny i elastyczny w każdej sprawie a przy tym indywidualnie dostosowanych do potrzeb Klienta. Oferta porad prawnych i wachlarz możliwości bezpiecznego rozwiązania napotykanych na drodze życiowej problemów prawnych są naprawdę bardzo szerokie. Rolą kancelarii adwokackiej jest doprowadzenie do uregulowania sytuacji Klienta i uzyskanie jak najkorzystniejszego w świetle obowiązujących w Polsce prawa rezultatu.

 • Kancelaria prawna Szczecin - kompleksowa obsługa podmiotów prawnych

  W przypadku problemów rodzinnych należy wybrać taką kancelarię, która specjalizuje się właśnie w prawie rodzinnym i cywilnym. W przypadku prowadzenia biznesu, albo starań o otrzymanie jakiejś dotacji, warto rozejrzeć się za firmą doświadczoną w pomaganiu przedsiębiorstwom, tudzież rozpisywaniu projektów możliwych do sfinansowania z subwencji. A w przypadku każdej innej sprawy należy działać analogicznie aczkolwiek wąska specjalizacja kancelarii nie zawsze będzie świadczyć o jej profesjonalizmie.

  W przypadku wyboru kancelarii prawnej o szerokiej specjalizacji, Klient zyskuje nie tylko gwarancję kompleksowej obsługi, ale również możliwość powrotu do niej w chwili gdy znów będzie potrzebować porady prawnej albo reprezentacji, ale w innej dziedzinie prawa niż za pierwszym razem. Dla każdej osoby lub firmy borykającej się z problemem prawnym, uniknięcie konieczności poszukiwania nowego prawnika jest swoistym komfortem, ma to szczególne znacznie w przypadku usług prawnych dla przedsiębiorstw.

 • Dobry prawnik Szczecin - fachowa pomoc

  Jedną z usług świadczonych przez prawnika jest porada prawna. Polega ona na analizie danego zagadnienia z uwzględnieniem aktualnych przepisów prawa, przy wzięciu pod uwagę możliwego dla danej sprawy orzecznictwa sądowego i przy uwzględnieniu stanu faktycznego. Wynikiem mogą być bardzo konkretne wskazówki dotyczące dalszego postępowania Klienta oraz propozycje konkretnych rozwiązań, z uwzględnieniem różnych możliwości, układów sytuacyjnych i ryzyka jakie może wystąpić oraz spodziewanych korzyści.

  Inną częścią oferty może być mediacja. Określa się w ten sposób próbę rozwiązania danego problemu prawnego na drodze pertraktacji. Takie negocjacje są zawsze poparte konkretnymi argumentami prawnymi, a ich celem zawarcie ugody, korzystnej dla reprezentowanego przez prawnika Klienta. Mediacja może z różnych powodów zmienić się w spór sądowy, może też być tak, że spór nie będzie poprzedzony mediacją. W przypadku sporu, do prawnika należeć będzie skonsultowany z Klientem wybór strategii procesowej.

 • Kredyty we frankach - szczegółowa analiza i pomoc prawna

  Opisane powyżej usługi prawne znajdują zastosowanie w różnych odmianach podczas prowadzenia spraw z kredytami we frankach. Można tu zauważyć, że reprezentację w sporze z bankiem lepiej powierzyć prawnikowi doświadczonemu w obsłudze prawnej firm, bowiem takiemu specjaliście łatwiej będzie spojrzeć na sytuację z perspektywy banku, czyli jednostki będącej w świetle prawa takim samym podmiotem, jak inne przedsiębiorstwa. To zaś oznacza, że czasem może zaistnieć możliwość przedawnienia jego roszczeń.

  Uzyskanie takiego wyniku w sprawie związanej z kredytem we frankach nie jest na ogół celem postępowania, ale zabiegi prawników w całej Polsce w ostatnich miesiącach wskazują, że jest to możliwość, którą warto brać pod uwagę, rozpoczynając walkę o poprawę sytuacji i odzyskanie swobody ruchów. Warto dodać, że jest kilka spraw, gdzie bez rozstrzygnięcia kwestii przedawnienia roszczeń nie da się wydać wyroku. To konkretna nadzieja dla ludzi, którzy z powodu tego kredytu, stracili dosłownie wszystko.

Usługi prawne:

Klienci indywidualni
Klienci indywidualni

Kancelaria udziela pomocy prawnej na rzecz klientów indywidualnych z zakresu prawa karnego, cywilnego i innych dziedzin prawa.

Klienci biznesowi Kancelaria Adwokacka w Szczecinie
Klienci biznesowi

Kancelaria służy fachową pomocą prawną na rzecz przedsiębiorców, zarówno doraźną jak i w formie stałej współpracy.

Porady prawne Adwokat Ernest Karkosza
Porady prawne

Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Szczecinie oferuje porady prawne udzielane przez adwokata zarówno w biurze jak również online.

Copyright © 2018   www.adwokat-karkosza.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.